Používáme cookies, abychom Vám zajistili veškeré pohodlí na našich stránkách. V případě, že budete dále pokračovat bez provedení změn ve Vašem nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s přijímáním cookies na těchto stránkách. Pokud chcete své nastavení změnit, můžete tak učinit kdykoli tady. Přečtěte si víc

Výherci vánoční soutěže a jejich příběhy

Vánoční soutěž s Providentem letos znovu rozdává výhry i úsměvy. Prohlédněte si šťastné výherce.

 

Na zlaté prasátko letos nemusí čekat 50 zákazníků Providentu, kterým vánoční soutěž přinesla hotovost ve stejné výši, kolik činila jejich půjčka poskytnutá v období soutěže. Radost má jistě i celá tisícovka zákazníků z dárkových poukazů v hodnotě 500 Kč.Podívejte se na několik našich zákazníků, kteří rozhodně budou mít Vánoce s úsměvem.Všem moc gratulujeme a děkujeme za přízeň!

 

 

Půjčku ve výši 70 000 Kč si Jaroslav Novotný z Brna bral na nákup komponentů pro 3D tisk. Nyní tu samou částku vyhrál ve vánoční soutěži Providentu. „Něco takového se mi stalo úplně poprvé, nemohl jsem tomu věřit. Část peněz použiji na dokončení bazénu a za část pořídím překvapení pro manželku,“ řekl šťastný výherce.

 

Výhra rovných dvaceti tisíc korun byla pro důchodkyni Hanu Pečenkovou z Pelhřimova takovým překvapením, že si při jejím předávání musela na chvíli sednout na židli. „Já jsem ještě nikdy nic nevyhrála a teď najednou tohle. Vůbec si nedokážu představit, co budu s tolika penězi dělat,“ řekla H. Pečenková poté, co z rukou pracovníků Providentu převzala deset dvoutisícových bankovek. Zákaznicí firmy je už prý několik let a vždy byla nadmíru spokojená. Půjčené peníze používá hlavně na zařízení domácnosti, naposledy na novou pračku a sušičku.

 

Pouhý jeden týden je zákaznicí Providentu a už ve vánoční soutěži vyhrála 24 tisíc korun. Lucie Kardová z Blanice u Mladé Vožice na Táborsku pracuje v automobilovém průmyslu, ale nyní je kvůli nemoci doma. Peníze se jí proto budou dvojnásob hodit. Za část pořídí vánoční dárky a část vloží do rekonstrukce bydlení pro tchána.

 

Nastávající maminka z Brna Michaela Musilová byla z nečekané výhry velmi dojatá. „Nečekala jsem to, nikdy v životě jsem nic nevyhrála. A peníze se teď budou velmi hodit na výbavičku pro miminko. Čekáme ho už v únoru,“ uvedla M. Musilová, která ve vánoční soutěži Providentu vyhrála pouhý týden poté, co se do ní přihlásila.

 

Zatím nejvyšší výhru ve vánoční soutěži Providentu získal Ota Pour z Chotovic u Nového Boru. Z rukou manažerů Tomáše Oppitze (vpravo) a Karla Ludvíka si převzal 100 000 korun. Balíček se stovkou tisícikorunových bankovek převázaný originální bankovní pečetí ani nechtěl přepočítávat. „S Providentem jsem už asi deset let a vždycky jsem byl spokojený. Peníze používám hlavně na rekonstrukci domu. Teď jsme třeba dodělali koupelnu a za výhru si pořídíme novou kuchyň,“ svěřil se šťastný výherce.

 

Radek Dolejš z pražského sídliště Černý Most si z vánoční soutěže odnesl 25 000 Kč. Peníze dle svých slov použije na vylepšení bytu a část i na vánoční dárky. „Určitě nezapomeneme ani na naši fenku Kláru, koupíme jí pod stromeček nějaké vybrané lahůdky,“ řekl Radek Dolejš.

 

Pro paní Jiřinu Procházkovou z Mladé Boleslavi je to její první půjčka od Providentu. Půjčku v hodnotě 11 000 Kč plánuje využít na rodinné výdaje, stejně jako výhru ve stejné hodnotě.

 

Třináct tisíc korun vyhrála ve vánoční soutěži Providentu důchodkyně Božena Erbanová z Rodova u Hradce Králové. Peníze použije na nákup nové ledničky, která jí nedávno dosloužila a zbytek rozdělí vnoučatům pod stromeček. „Se službami Providentu jsem moc spokojená. Půjčila jsem si již poněkolikáté, většinou když se mi doma porouchá,“ řekla B. Erbanová.

 

Pan Stanislav Repík z Holkova právě staví nový dům, takže je naprosto jasné, jak s výhrou 25 000 Kč naloží. U Providentu je teprve rok a půl, ale velmi si chválí svého obchodního zástupce, který je dle slov pana Stanislava "velmi příjemný a vyjde mi vstříc i ve finančně nepříznivých situacích." A jak svou první výhru v životě oslaví? "Večer si při obkládání koupelny dám pivo," prozradil Stanislav s úsměvem. 

 

Paní Jarmila Matyášová z Hlinky od našich obchodních zástupců získala výhru v hodnotě půjčky, tedy 8000 Kč. S velkou radostí výhru přijala a už plánuje, že za ní nakoupí vánoční dárky. Provident využívá už od roku 2003, takže je věrnou zákaznicí, což nás moc těší. Na Štědrý den navíc slaví i své narozeniny, takže se výhra bude hodit o to víc. Gratulujeme a předem přejeme vše nejlepší!

 

Rovných 40 000 korun v hotovosti vyplatili zástupci Providentu Boguslavu Wojcikovi z Tábora. „S půjčkami od Providentu jsme velmi spokojeni, pomohly nám zařídit si byt, půjčovali jsme si hlavně na nové spotřebiče a teď na nábytkovou stěnu do obýváku. A že jsme k tomu dostali dalších čtyřicet tisíc, z toho máme obrovskou radost,“ uvedl B. Wojcik. Ten je původem z Polska a v ČR se živí jako stavbař. „Přemýšleli jsme, jak vyhrané peníze použijeme a rozhodli jsme se, že si uděláme hezký výlet do mého rodného Polska a oslavíme pořádně Vánoce,“ dodal.

 

Třicet osm tisíc korun v hotovosti vyhrála ve vánoční soutěži Providentu Ivana Barteková z Prahy Zbraslav. „Peníze nám nesmírně pomůžou, protože máme nemocného psa a bude muset na operaci s očima. Z vlastních prostředků bychom to nikdy nezaplatili. Já pracuji jako pomocná síla v kuchyni za minimální mzdu a manžel jako zedník na stavbě. Proto jsme za to Providentu nesmírně vděční a děkujeme!“ řekla I. Barteková.

 

Dvacet osm tisíc korun dostala pod stromeček od Providentu Lenka Štekrová z Plavů u Tanvaldu. „Rekonstruujeme právě dům a navíc máme tři děti, takže každá koruna se hodí. Máme velikou radost,“ řekla Lenka Štekrová. „Se službami Providentu jsme velmi spokojeni, hlavně s naším obchodním zástupcem panem Semeckým – částečně je to i jeho zásluha, že jsme vyhráli. A rozhodně budeme Provident doporučovat dál,“ dodala čerstvá výherkyně.

 

Důchodkyně Mária Trubašová (75) z Bíliny měla z výhry od Providentu upřímnou radost. „Nikdy v životě jsem nic nevyhrála a teď najednou tohle. Úplně mě to překvapilo a potěšilo,“ svěřila se žena, která se celý život živila jako dělnice ve sklárnách, v pohostinství a v nemocnici. Desetitisícovou výhru od Providentu si se svým o šest let starším mužem Emilem rozdělí mezi sebe a rodinu. „My jsme už staří, ale alespoň si i s dětmi uděláme hezké Vánoce,“ dodala M. Trubašová.

 

Teprve 19letá Aneta Gáborová z Dlouhé Loučky si u Providentu půjčila úplně poprvé a hned se jí poštěstilo vyhrát celých 20 000 korun. Výhru plánuje použít na Vánoce, a zpříjemnit si tak svátky s rodinou. Provident si zvolila také pro jeho rychlost a zejména si pochvaluje rychlost, se kterou jí byla půjčka v hotovosti vyplacena. 

 

Paní Věra Tomčáková z Jeseníku nad Odrou je dle jejích slov u Providentu už snad 20 let. Pochvaluje si jednání všech obchodních zástupců, které měla možnost osobně poznat. Půjčku 25 000 Kč si paní Věra vzala na nový mrazák, a stále nevěří, že jsme jí domů zanesli dárek v hotovosti o stejné hodnotě. Výhru plánuje použít ke spoření na nové auto.

 

Třináct tisíc korun od nás vyhrála paní Jana Jančíková ze Zlína. Na zlaté prasátko tak letos nemusí čekat ani rodina paní Jančíkové, které se zařadila mezi výherce prvního týdne naší velké vánoční soutěže 2017.

 

Podívejte se také na videa z předávání výher:

 

 

 

Podívejte se také na náš YouTube kanál, kde nalezne videa nejen z předávání výher, ale i další zajímavá videa.

Autor článku Jan Molina

11 způsobů, jak ušetřit při nákupu spotřebičů

Novoroční slevy jsou tu. I tak je ovšem potřeba zvážit i sebelákavější nabídku. Říká se: „nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci.“ A všichni jsme si jistě už v praxi ověřili, že je to naprostá pravda. Naučme se nyní ušetřit, ale nekupovat laciné zboží.

 

Slevy – varianta, která napadne asi každého, je nejběžnějším způsobem, jak koupit levnější spotřebiče. Pokud tedy můžete, je dobré počkat. Větší obchody pořádají slevové akce pravidelně, některé je možné odhadnout i předem (novoroční výprodeje, Black Friday, apod.)

Množstevní sleva – poohlédněte se také po množstevních slevách, kdy je potřeba koupit celý „balíček“. Taková pračka a sušička může být levnější v případě, že koupíte oba spotřebiče najednou, než kdybyste je kupovali zvlášť.

Starší modely – půjdete-li vybrat např. novou televizi do obchodu, první uvidíte nejnovější a nejdražší modely. Proto ještě před tím, než do obchodu půjdete, sepište si parametry, které vyžadujete od nové televize (značku, velikost, minimální rozlišení,…) a vybírejte podle nich. Určitě takovou televizi najdete i v loňských modelech.

Drobná poškození – zejména u vestavných spotřebičů se v obchodě poptejte po mírně poškozeném zboží. Myčka, která má drobný škrábanec na straně, která bude u zdi nebo vestavná v kuchyňské lince, poslouží naprosto skvěle i se škrábancem. Navíc samozřejmě za nižší cenu.

Rozbalené zboží – pokud potřebujete nový spotřebič, není moc případů, ve kterých byste ho potřebovali i s krásnou a nepoškozenou krabicí. Poptejte se na rozbalené či vystavené zboží bez krabice. Existují i servery, které přímo rozbalené zboží nabízí (např. rozbaleno.cz). Dostanete ho sice bez originální krabice, přesto nové, nepoškozené a se zárukou. A samozřejmě levněji.

Srovnávejte – stejné zboží nabízí několik obchodů. Projděte jich tedy více, ať máte jistotu, že kupujete nejlepší variantu. Internetové obchody můžete porovnat jednoduše například na heureka.cz.

Vyměňujte – některé obchody nabízí slevu na nový spotřebič výměnou za ten starý. Vy tak ušetříte a starosti s odvozem starého spotřebiče také zmizí. Zkusit můžete např. letgo.cz.

Sociální sítě – na sociálních sítích naleznete mnoho skupin, kde lidé nabízí nepotřebný majetek. Naleznete tam i téměř nové zboží, které se někomu nehodí třeba jen z důvodu stěhování.

Prodávejte – Plánujete koupit nový spotřebič, ale ten současný je stále funkční a v pořádku? Prodejte ho, abyste získali peníze na nový spotřebič, který vám aktuálně bude vyhovovat nejlépe.

Méně je více – Reklamy vás mohou nalákat na všemožné „vychytávky“ navíc. Lednice dnes umí uchovávat déle čerstvé potraviny, čepovat filtrovanou vodu a v noci svítit, abyste k nim ve 2 ráno snáze našli cestu, až vás bude honit mlsná. Potřebujete to ale? S ohledem na rozpočet tedy zvažte, jaké funkce opravdu využijete.

Kreditní karta – některé kreditní karty nabízejí určité procento z nákupu zpět. Jste-li jejich vlastníkem, nezapomeňte nákup spotřebiče zaplatit tímto způsobem. Vrátit se vám tak může velice zajímavá částka. Pozor si ovšem dejte na bezúročné období, které vám vaše banka pro kreditní kartu nabízí. Pokud byste peníze za spotřebič nesplatili do konce bezúročného období, nákup by se vám naopak výrazně prodražil.

Přečtěte si více

Spolu se domluvíme, Provident.

Od 15. 8. 2018 spouští Provident novou televizní kampaň, kterou chceme vyjádřit náš postoj k zákazníkům a poskytování půjček. Vycházíme lidem vstříc. Ať už jde o poskytnutí půjčky či splátkový kalendář, vždy se snažíme najít cestu jak vyhovět. Nechceme totiž aby na cestě k lepšímu životu naše zákazníky brzdily maličkosti. Proto se vždycky domluvíme. 

Vezměte si oblíbenou půjčku v hotovosti, na účet, nebo vyzkoušejte Půjčku START pro nové zákazníky, která je bez úroku a bez poplatků. Věříme, že i malá pomoc může odstartovat velké změny! Je jen na Vás, co s půjčkou od Providentu začnete vy!

Nyní nově až 12 000 Kč bez úroků a poplatků.  

 Od 1. 8. můžete nově získat Půjčku START bez úroku a bez poplatků až do výše 12 000 Kč. Jen u Providentu Vám u půjčky zdarma rozložíme splácení do 3 měsíčních splátek! 

Vezměte si půjčku právě teď a vyhrajte! 

 Pokud uzavřete smlouvu do 2. 10. 2018 získáváte navíc možnost soutěžit o jeden z tisíce nejnovějších smartphonů Honor 7S. Soutěžní kupon obdržíte při sjednání smlouvy a registrace je otázkou dvou minut. Každý den rozdělíme výhercům 20 telefonů. Šance jsou tedy opravdu vysoké. Vzít si půjčku od Providentu nebylo nikdy výhodnější.
Máte zájem o půjčku bez úroku a možnost vyhrát telefon? Volejte zdarma na 800 153 153 a naši kolegové ze zákaznického centra vám rádi poradí či přímo sjednají schůzku s naším obchodním zástupcem.
Podívejte se na více informací o Půjčce ZDARMA, Půjčce v hotovosti a Půjčce na účet.

Pravidla akce

Přečtěte si více

3 metody, jak ušetřit peníze

Téma, jak ušetřit, řeší většina z nás. Někomu to jde lépe, někomu moc ne. Naučme se 3 metody, které je dobré vyzkoušet, abychom zvládli efektivně šetřit.

Metody, jak ušetřit, máme všichni. Jen ne všechny fungují a ne vždy máme dost vůle je dodržet. Od tradičních metod, kdy se každý den drobné mince hází do velké sklenice, se zkusme přesunout k takovým tipům, které nám pomohou našetřit si více než jen pár drobných.

 

Metoda č. 1: Nejdříve zaplaťte sami sobě

Jednou z nejlépe fungujících metod, jak ušetřit, je zaplatit nejdříve sobě. A to opravdu znamená ještě dříve, než zaplatíte účty a platby pro někoho jiného. Po zaplacení účtů vám pravděpodobně zbyde tak nízká částka, že ukrajovat z ní bude psychicky mnohem těžší.

Částka je libovolná a záleží jen na vás, jak bude vysoká. Určit takovou sumu je potřeba samozřejmě s rozumem a s ohledem na výši výplaty a závazků. Může to být například 5 - 10 % z výplaty, pokud nám to závazky dovolí.

Plaťte si automaticky

V ideálním případě si nastavte trvalý příkaz, který vám v den výplaty určenou částku převede na váš spořicí účet.

Většina lidí si brzy zvykne, že má o tuto sumu prostě poníženou výplatu, a počítá tak s nižším obnosem k útratě. Navíc bez pocitu, že by měli méně peněz než obvykle.

 

 Metoda č. 2: Udělejte si plán nákladů

Tato metoda, která vyžaduje trochu matematiky, je údajně tou nejchytřejší.

Vezměte si tedy kalkulačku a papír nebo jednoduše excelovou tabulku a vypište si své příjmy a výdaje. Teprve ve chvíli, kdy máme vše jasně sepsané, můžeme lépe naplánovat, na čem se dá ušetřit.

Takhle to dělají největší firmy na světě, takže to zaručeně bude fungovat i pro vaši domácnost. Zabere to na začátku trochu času, ale čas jsou také peníze, že? Takže vynaložený čas se vám jistě brzy vrátí v hotovosti.

Mít plán jednoduše pomáhá za všech okolností. Udělat si plán nákladů tak pomůže náklady snížit. Jinými slovy si tak vytvoříte plán, kolik peněz si dokážete odložit stranou, třeba na spořicí účet.

V kombinaci s metodou číslo jedna tak můžete rozumně ušetřit dost peněz díky troše snahy a pár omezením v utrácení. A časem s vás možná budou milionáři ;)

 

 Metoda č. 3: Schovejte peníze sami před sebou

Třetí metoda je částečně podobná té první, ovšem s tím rozdílem, že své peníze ihned po výplatě před sebou schováte na více účtů, aby vás nelákalo je utratit.

Ověřenou metodou je mít 3 spořicí účty:

  • Účet na nouzové situace
  • Účet pro plánované velké výdaje
  • Účet pro peníze na důchod

 

Nouzové situace

Mít záchrannou rezervu ve výši 3 až 5 měsíčních platů se opakovaně doporučuje v každém článku i diskuzi na toto téma. Jedná se o ideální částku pro případ ztráty zaměstnání či jiných nouzových situací.

Díky této rezervě budete každý měsíc klidnější, než kdybyste žili od výplaty k výplatě a navíc s rizikem, že pokud se něco stane, příští měsíc můžete být doslova na nule.

Na tento účet je dobré nesahat (vlastně raději ani nekoukat) do chvíle, kdy nouzová situace nastane. Takový účet by měl mít každý z nás.

Velké výdaje

Druhým účtem je účet pro plánované velké výdaje. Plánujete v létě dovolenou nebo vám dosluhuje auto? Vyčleňte si účet na podobné náklady, kam si budete odkládat rozumně vysokou sumu. S rostoucí sumou na účtu vás bude šetření více bavit a budete se těšit na plánovaný nákup.

S financemi na běžném účtu ušetříte potřebnou částku výrazně později, jelikož vás budou naspořené finance lákat k útratě za něco menšího a levnějšího. Chce to vůli, ale jde to!

Vaše budoucnost

No a poslední účet je nejméně důležitý, pokud nemáte dostatek peněz, které si můžete dávat stranou. Někdy se dá taky spojit s jedním z předchozích dvou účtů. Jestli ale máte ve výplatě dostatečnou vůli, bude skvělé, když si něco odložíte i na tento třetí účet – účet na důchod.

I při malých měsíčních částkách tam za 20 – 30 let naleznete sumu, která vás určitě potěší a najdete pro ni využití.

Přečtěte si více