Používáme cookies, abychom Vám zajistili veškeré pohodlí na našich stránkách. V případě, že budete dále pokračovat bez provedení změn ve Vašem nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s přijímáním cookies na těchto stránkách. Pokud chcete své nastavení změnit, můžete tak učinit kdykoli tady. Přečtěte si víc

Zaměstnanci Providentu pomáhali Zajíčkovi na koni

Zaměstnanci pražské pobočky Providentu už podruhé spojili své síly se Zajíčkem na koni.

 

Organizace Zajíček na koni pomáhá rodinám a zařízením pečujícím o hendikepované a znevýhodněné děti a mladistvé. „Dětmi rozumíme i dospělé s duší dítěte,“ říká Mgr. Markéta Šulcová, ředitelka nadace.

S některými dětmi jsme jedno odpoledne mohli prožít i my. Pobíhání koní a nedočkavé výrazy v očích skupinky hendikepovaných chlapců i děvčat nám pomohly zahřát se i v mrazivém pátečním ránu. My jim za to pomáhali při jízdách na koních a užívali si projížďku s nimi.

Zajíčkovi na koni jsme pomohli opravit ploty, uklidit stáje i zvelebit okolí. Zajíček na koni, o.p.s pomáhá nejen zmíněnými terapiemi na koních, ale i provozem kavárny, kde zaměstnává mladé hendikepované, integračními pobyty a různými sportovními aktivitami.

Provident, poskytovatel krátkodobých půjček se nejrůznějších dobrovolnických akcí zúčastňuje pravidelně, přičemž toto odpoledne bylo úžasnou terapií i pro nás. Děkujeme za možnost pomáhat!

 

Další fotografie z dobrovolnické akce naleznete v galerii.

Autor článku Jan Molina