24/07/2017

Zaměstnanci Providentu pomáhají

S Providentem pomáháme po celé České republice kdykoliv je to možné. Podívejte se na několik fotografií a videí z dobrovolnických akcích, které jsme uspořádali během uplynulých týdnů.

Dobrovolnictví má v Providentu už svou tradici. Za naše charitativní aktivity jsme například z rukou prezidenta republiky získali titul „Společensky odpovědná organizace“ v soutěži Národní cena kvality ČR. Národní ceny kvality jsou udělovány v 85 zemích světa a jsou považovány za nejprestižnější ocenění, jaké může firma získat.

Velice hrdí jsme i na naše zaměstnance. Ti totiž mezi sebou jen za rok 2016 vybrali úžasných 160 000 Kč na charitativní sbírky. Spolu s firemním příspěvkem jsme tak mohli potřebným předat celých 300 tisíc korun.

Zaměstnanci Providentu samozřejmě nezahálí ani letos. Videa z našich dobrovolnických akcí, kde zaměstnanci z celé republiky pomáhají potřebným, pravidelně zveřejňujeme na našem YouTube kanálu.

Prohlédněte si nyní několik fotografií z akcí předešlých týdnů, kdy mnozí z nás oblékli slušivá modrá trička a vyrazili pomáhat.

 

Nadační fond Modrý hroch

V červnu naši brněnští kolegové ukázali i svého sportovního ducha na závodech dračích lodí na Príglu (přehradě) v Brně, kde předali Modrému hrochovi 20 000 Kč. Ty spolu s dalšími penězi pomohou 18letému Jakubovi, kterého srazilo auto na přechodu pro chodce.

Nadační fond Modrý hroch vznikl už před 12 lety především z důvodu, že právě úrazy jsou nejčastějšími příčinami úmrtí dětí a mladistvých ve věku do 25 let.

      

Celou galerii fotografií naleznete zde.

 

Klokánek Olomouc

Vymalovat zdi, umýt okna nebo třeba vysázet květiny? To vše s přehledem zvládli zaměstnanci Providentu v olomouckém Klokánku. Celodenní pracovní nasazení jsme poté završili šekem na 7000 Kč, který také jistě dětem z Klokánku pomůže.

Dále jsme olomouckému Dobrovolnickému centru JIKA, které nám pomáhalo s prací v Klokánku, pořídili stropní svítidla pro jejich školicí místnost dobrovolníků.

      

Další fotografie z Klokánku naleznete zde.

 

Denní centrum Barevný svět v Třebíči

Návštěvu naší dobrovolnické čety si zasloužilo i město Třebíč. Kolegové z jihlavské pobočky vyrazili pomáhat do Denního centra Barevný svět. Slunečný den jsme si tak mohli užít přes 47 krásně umytých oken.

      

Další fotografie z Barevného světa naleznete zde.

 

Slunečnice Zlín

Již tradičně jsme šli pomoci do keramické dílny tréninkového centra Slunečnice Zlín. Vyrobili jsme keramické zvonečky a andílky, které se budou prodávat na vánočních trzích. Výtěžek poté bude použit na provoz centra Slunečnice, která pomáhá začleňovat postižené a sociálně znevýhodněné osoby do společnosti.

      

Další fotografie ze Slunečnice naleznete zde.

 

Klokánek Brno

I brněnský Klokánek si doskákal pro zaměstnance Providentu. Malovalo se, myla se okna, čistil bazén a spousta další práce, pod kterou se mohli naši zaměstnanci podepsat. Podívejte se, jak jim to krásně šlo.

      

Celá fotogalerie fotek z Klokánka je zde.

 

ZŠ  Borek v Českých Budějovicích

Naše modrá četa dobrovolníků se nedávno podívala do Českých Budějovic. Tamní základní škola Borek ocenila hlavně zručnost, kterou opravili zahradní domek, prolézačky pro děti i další místa, která potřebovala minimálně nový svěží nátěr. Prostě další den, kde zaměstnanci Providentu rozdávali úsměvy a odvedli skvělou práci.

      

Další fotografie z Borku naleznete zde.

 

Videa z dalších dobrovolnických akcí, kde zaměstnanci Providentu pomáhali, naleznete na našem Facebooku.


Autor článku Jan Molina