Provident členem IPF

Mezinárodní skupina International Personal Finance:

  • Provident Financial založen v roce 1880 ve Velké Británii
  • v roce 2007 byly mezinárodní dceřiné společnosti převedeny do společnosti IPF
  • v osmi zemích světa - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Litva a Mexiko
  • služeb IPF využívá 2,6 milionu zákazníků
  • 7 000 zaměstnanců a 30 000 obchodních zástupců na celém světě
  • v Česku od roku 1997


Společnost Provident Financial s.r.o. je členem významné mezinárodní skupiny International Personal Finance (IPF), která působí v osmi zemích světa a poskytuje své služby více než 2,6 milionům zákazníků.

Provident Financial byl založen ve Velké Británii již v roce 1880. Od devadesátých let minulého století vstoupil na několik dalších trhů zejména v Evropě. V roce 2007 se celá finanční společnost rozdělila na Provident Financial plc (která podniká ve Velké Británii) a IPF s mateřskou společností International Personal Finance plc – tato skupina sdružuje společnosti ve střední a východní Evropě a v Mexiku. Důvodem pro rozdělení na tyto dvě sekce byla snaha nabídnout zákazníkům v každé zemi přesně takový typ služeb a půjček, který pro ně bude nejvýhodnější.

Na českém trhu krátkodobých nebankovních půjček pro domácnosti působí společnost Provident od roku 1997. Poskytuje půjčky za transparentních podmínek, půjčky jsou bezúčelové, bez ručitele, bez skrytých poplatků a sankcí. I proto si Provident vydobyl velmi dobré jméno. Podle průzkumů společnosti Člověk v tísni se Provident dlouhodobě drží mezi nejetičtějšími poskytovateli nebankovních půjček v Česku, v ročnících 2011 a 2012 dokonce v tomto hodnocení Provident zvítězil.

Kromě České republiky působí IPF i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Litvě a Mexiku. Dohromady v těchto zemích již služeb IPF využívá více než 2,3 milionu zákazníků, jimž je k dispozici 7000 zaměstnanců a 30000 obchodních zástupců.