Provident pomáhá

Společenská odpovědnost:společenská odpovědnost

Společnost Provident poskytuje rychlé bezhotovostní půjčky, ale to je jen jedna část našich aktivit. Velmi výrazné jsou i snahy Providentu podporovat prospěšné projekty, poskytovat finanční pomoc, zvyšovat finanční gramotnost obyvatel nebo pomáhat handicapovaným.

Od roku 2003 se společnost Provident věnuje firemnímu dárcovství. Od té doby jsme přispěli na různé společensky prospěšné projekty finančními dary v hodnotě více než 40 milionů korun. Nejde ale jen o peněžní pomoc – více než 200 zaměstnanců Providentu se zapojilo do různých prospěšných dobrovolnických činností.

Každoročně se zapojujeme do žebříčku TOP Firemní Filantrop, který sleduje, jak vysoké částky vyčleňují firmy na filantropické účely a podporu potřebných. Jsme pyšní na to, že například v roce 2013 jsme byli vyhodnoceni jako 5. nejštědřejší firma v ČR a 7. největší firemní dárce a pevně doufáme, že na tento úspěch dokážeme v budoucnu navázat.

Vzhledem k tomu, že působíme na trhu rychlých nebankovních půjček, snažíme se podporovat i vzrůst finanční gramotnosti obyvatel ČR. Naše společnost se partnersky podílí na projektech finančního vzdělávání, jako jsou například Abeceda rodinných financí, Finanční kompas nebo osvětová kampaň Podepsat můžeš, přečíst musíš.

Chceme být nejen podnikatelsky úspěšnou firmou, ale i dobrým sousedem. Proto jsme iniciovali vznik webu www.pomahamesprovidentem.cz, určeného pro získávání finanční podpory pro různé lokální projekty. Jsme generálním partnerem projektu Ekoškola, díky kterému se žáci a studenti učí chovat a žít ekologicky. A v neposlední řadě jsme i partnery Českého paralympijského týmu a je nám ctí podporovat profesionální výkony českých paralympioniků.