18. 01. 2024

Jiří Hauptmann a Jana Austová Pikardová jsou nově zodpovědní za vnější vztahy Provident Financial

Jana Austová Pikardová, která má od srpna loňského roku na starosti korporátní komunikaci, bude postupně přebírat i oblast Public Affairs Provident Česká republika. Podporu jí v současnosti poskytuje Jiří Hauptmann, ředitel pro vnější vztahy a komunikaci v mezinárodní divizi International Personal Finance Digital, který je po odchodu Jitky Němečkové zodpovědný i za český trh. Jiří Hauptmann se zde zaměřuje zejména na regulaci a reputaci společnosti i celého sektoru.

Jana Austová Pikardová

Do společnosti Provident Financial Jana Austová Pikardová (35) nastoupila s desetiletými zkušenostmi v oboru PR. Svou kariéru nastartovala krátce po studiích na pozici PR specialistky společnosti Tesco Stores ČR. V pivovarnické skupině Heineken ČR, kde působila před odchodem na rodičovskou dovolenou přes čtyři roky, měla kromě externí a interní komunikace na starosti také vedení řady CSR projektů v rámci globální strategie „Brewing a Better World“. Během rodičovské dovolené Jana rozšířila portfolio svých profesních znalostí a zkušeností o oblast moderní energetiky. Jako manažerka externí a interní komunikace Svazu moderní energetiky se věnovala vyvracení mýtů o obnovitelných zdrojích i celospolečenské osvětě v této oblasti.

Jana Austová Pikardová vystudovala Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Nyní, jako maminka dvou dětí, věnuje volný čas především rodinným aktivitám.

Jiří Hauptmann

Jiří Hauptmann (44) byl v roce 2022 jmenován ředitelem pro vnější vztahy mezinárodní digitální divize International Personal Finance Digital. V této roli je zodpovědný zejména za oblast finanční regulace a komunikace ve všech zemích, kde IPF Digital působí a za European Affairs pro celou skupinu IPF. Jako jediný Čech je členem představenstva společnosti.

Jiří Hauptmann vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Před působením v Providentu pracoval jako Corporate Affairs & Communications Director v Japan Tabacco International a jako Head of Corporate Relations and Public Affairs ve společnosti Heineken. Jeho koníčky jsou cyklistika, historie a historické vozy a moderní technologie.

Stáhnout v .docx