20/09/2019

Přechod na DVB-T2: Zvládne ho vaše televize?

Možná ještě máte v živé paměti humbuk kolem přechodu z analogového na digitální vysílání. Podobný humbuk už se zase blíží. Z digitálního pozemního vysílání DVB-T teď budeme přecházet na vyšší level – DVB-T2. Co to pro vás znamená?
K přechodu na DVB-T2 bude v brzké době docházet proto, abychom měli kvalitní a spolehlivý příjem televizního signálu. Má to však své „ale“, které se pojí s nedostatečnými technologiemi našich televizorů. Drtivá většina z nás totiž bude muset investovat do nové TV, případně si pořídit vhodný set-top-box. Jisté je, že televize i set-top-boxy, jež máme v obyváku nebo ložnici dnes, nebudou umět přijímat signál DVB-T2. Výjimkou jsou snad jen televize vyrobené v roce 2017 a později, které zvládají nejnovější kódování HEVC.

Pozor! Přechod se netýká diváků, kteří používají satelitní nebo kabelové vysílání, případně IPTV, tedy digitální televizi.


Kdy vám naskočí jen černá obrazovka? Záleží na regionu


Pokud nezačnete pátrat po nové technice, díky které se budete moct kochat krásou a rozmanitostí moderního televizního vysílání, zůstane vám v obýváku televize jen jako dekorace. Kdy přesně se tak stane, záleží na tom, ve kterém regionu žijete a ze kterého vysílače přijímáte signál. První na řadu přijdou ještě v listopadu 2019 obyvatelé Prahy, konkrétně ti, kteří získávají signál ze Žižkova a Cukráku. A dál?

V lednu 2020: Votice-Mezivrata, Trutnov – Černá hora, Ústí nad Labem – Buková hora, Chomutov-Jedlák, Praha-Ládví, Praha-Novodvorská, Praha-Olšanská, Benešov-Kozmice, Rakovník-Louštín

V únoru 2020: Plzeň-Krašov, Plzeň-Vodárna, Domažlice – Vraní vrch, Domažlice-Čerchov, Cheb – Zelená hora, Jáchymov-Klínovec, České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch, Sušice-Svatobor, Liberec-Ještěd, Česká Lípa – Špičák, Děčín-Chlum, Jablonec nad Nisou – Černá Studnice, Mariánské Lázně – Dyleň, Teplice-Vodárna, Ústí nad Labem – Krušnohorská

V březnu 2020: Brno-Kojál, Brno-Hády, Brno-Barvičova, Mikulov-Děvín

V dubnu 2020: Pardubice-Krásné, Pardubice-Slatiňany, Jihlava-Javořice, Jeseník-Praděd, Ostrava-Hošťálkovice, Ostrava-Hladnov, Frýdek-Místek – Lysá hora, Hradec Králové – Chlum, Svitavy-Hřebečov, Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum

V květnu 2020: Zlín – Tlustá hora, Zlín-Segment, Valašské Klobouky – Ploštiny, Brno-Jihlavská, Frenštát pod Radhoštěm, Hlubočec-Hůrka, Hodonín-Kapánsko, Jihlava-Jeníkov, Olomouc-Slavonín, Ostrava-Lanová, Třebíč-Vartemberk, Uherské Hradiště – Rovnina, Znojmo-Deblínek

Pojďte štěstí naproti! Každého, kdo u nás do 1. 10. 2019 uzavře půjčku START, zařadíme do slosování soutěže o 200 obřích televizí. Zbrusu nové televize z letošní řady přechod na nový typ vysílání DVB-T2 hravě zvládnou a vám navíc zajistí skvělý zážitek ze sledování filmů i oblíbenec pořadů. Vyhraná televize tak udělá dvojnásobnou radost!


Co s tím? Řešením je nová televize nebo set-top-box


Abyste mohli mít doma televizní vysílání i nadále, bude třeba pořídit techniku, která vám to umožní – tedy pořídit si televizi nebo set-top-box podporující standard DVB-T2. I když se dnes dají televize sehnat docela levně, není nejlepším řešením vrhnout se na tu nejlevější s představou, že ji stejně budete muset zase za pár let měnit.

Vyberte si televizi tak, aby splňovala technické požadavky doby a aby vám samotným dělala radost. Zvolte vyhovující úhlopříčku a typ obrazovky. Díky správné volbě můžete i ušetřit na elektřině! Plánujete vzít si televizi na splátky? Dá se to vyřešit i jednodušeji – a zároveň bez úroků a poplatků. Věděli jste, že s půjčkou zdarma nepřeplatíte ani korunu navíc?

Půjčku zdarma nabízí více poskytovatelů, a proto jsme pro vás zpracovali přehled půjček ZDARMA, který ukazuje, kolik a na jak dlouhou dobu vám různé instituce půjčí. Z tohoto srovnání vyšla nejlépe Půjčka zdarma Provident START. Potěší vás nejen 0% úrokem, ale taky nulovými poplatky za vyřízení i za vedení úvěrového účtu a nedotknou se vás ani jiné obvyklé náklady. Půjčit si můžete od 3 000 do 16 000 Kč a na splacení částky pak budete mít celé 4 měsíce.