blogimg

Zaměstnanci Providentu pomáhají i během pandemie

Provident
03 11 2020 10:00

Pomáhat tam, kde je třeba je nedílnou součástí firemní kultury Providentu, do které se zapojuje více než polovina všech zaměstnanců. Vlivem pandemie došlo ke změnám v organizaci dobrovolnických aktivit, které jsou sice stále organizované, ale prováděné individuálně. Navíc mají pozitivní vliv na zdraví zaměstnanců, kteří běhají, darují krev nebo pečou doma. I tak dokáží pomáhat potřebným ve svém okolí a své zážitky sdílet s kolegy.

Letošní rok tradičním formám firemního dobrovolnictví příliš nepřeje. Mrzí to nejen zaměstnance, kteří přišli o oblíbenou formu teambuildingu, ale hlavně instituce, kam chodili společně pomáhat. „Letos jsme museli už na jaře zrušit tradiční pomoc na zahradě školy Ružinovská a ani na podzim jsme to kvůli zpřísněným vládním opatřením nestihli. Nevzdáváme se a vymysleli jsme nový model dobrovolnictví, který se nám podařilo propojit s péčí o zdraví zaměstnanců,” říká Kateřina Jarošová, která má v Providentu organizaci dobrovolnických akcí na starosti.

Skoro 5 000 km pro charitativní akci Teribear

Na základě zkušeností z jarní karantény i poptávky od zaměstnanců vznikl v Providentu program pro podporu zdraví, bezpečnosti a vyváženého životního stylu s názvem „V pohodě a fit“. „V září jsme do programu zařadili charitativní pohybovou aktivitu pro Teribear, v říjnu sportujeme pro Klokánky,” říká Anna Machová, personální specialistka Providentu a hlavní koordinátorka programu. Zaměstnanci zaznamenávají své sportovní aktivity v aplikaci Strava. Celkem se v září do výzvy zapojilo 44 lidí, kteří nachodili či naběhali 4 908 km a tím pádem přispěli Nadaci Terezy Maxové 49 080 Kč.

Z charitativního pečení letos těží rodiny zaměstnanců i neziskovky

„Upravili jsme i naši tradiční pečící výzvu. Potěšíme naše rodiny a blízké něčím sladkým či slaným a s kolegy sdílíme fotografie výtvorů a zážitky z pečení. Pokud někoho dobrota zaujme, zakoupí si recept a celkovou částku poté Provident pro vybranou neziskovku zdvojnásobí. Všechny recepty navíc sesbíráme do kuchařky,“ vysvětluje Kateřina Jarošová.

Rozšiřujeme dobrovolnictví o darování krve

Začátkem září se zaměstnanci z Brna vydali darovat krev do Brněnské fakultní nemocnice. Jejich příklad pak následovali v první polovině října i kolegové z Prahy, Moravy i severu Čech. Celkem darovalo krev 13 dobrovolníků, z nichž naprostá většina byli prvodárci. Zájemců však bylo mnohem více. Bohužel přísné podmínky pro dárcovství znemožnily řadě z nich přispět svou krví nemocnicím, které ji v této době potřebují více, než kdy dříve. Další společné darování krve bude Provident organizovat na jaře.

Na poslední chvíli dobrovolníci pomohli v domově seniorů Naděje Brno

Těsně před zpřísněním ochranných opatření proti šíření koronaviru zaměstnanci kontaktního zákaznického centra stihli pomoct v Domově seniorů Naděje. Jedenáctka dobrovolníků a dobrovolnic se kvůli přísným opatřením nemohla setkat s klienty, ale i tak s plným nasazením umývala okna a zvládla podzimní úklid zahrady včetně hrabání listí. Aby seniorům v podzimním čase zlepšili náladu, přinesli dobrovolníci darem krásné podzimní květiny.