Používáme cookies, abychom Vám zajistili veškeré pohodlí na našich stránkách. V případě, že budete dále pokračovat bez provedení změn ve Vašem nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s přijímáním cookies na těchto stránkách. Pokud chcete své nastavení změnit, můžete tak učinit kdykoli tady. Přečtěte si víc

Jak vyrobit domácí kosmetiku

Vyrobte si vlastní domácí přírodní kosmetiku, která vám nejen ušetří peníze, ale ještě si při její výrobě můžete užít fajn zábavu třeba s dcerkou nebo maminkou.

Jak vyrobit domácí kosmetiku? Nejrůznější reklamy lákají na přírodní kosmetiku, která neubližuje zvířatům, planetě, ani našemu tělu. Ve většině případech takové benefity ovšem jdou ruku v ruce s vyšší cenou, která možná chrání planetu, ale rozhodně ne naše peněženky :)

 

Rychlé tipy jak vyrobit domácí kosmetiku

  • Pro jemnou pleť vyzkoušejte medovou masku. Základem je uvolnit póry v teplé sprše nebo nad kouřící miskou s horkou vodou. Poté stačí už jen nanést med na obličej a nechat působit 20 – 30 minut. Opláchněte a na závěr ještě omyjte studenou vodou obličej, aby se póry zase stáhly a nedostával se do nich prach a nečistoty.

 

  • Mastné vlasy trápí spoustu lidí a ty správné šampony nepatří mezi levné záležitosti. Vyzkoušejte smíchat 1 díl bílého octu s 5 díly destilované vody. Ocet můžete utlumit kapkami esenciálních olejů, pokud máte. Třeba mátový olej jistě pomůže.

 

  • Pokud vám doma zbyde starší avokádo, které už nebudete jíst, protože je už přezrálé, můžete ho rozmixovat s kokosovým mlékem nebo smetanou v mixéru. Vlasový kondicionér je na světě.

 

  • jílovou masku si vaše pleť zamiluje. Stačí k tomu asi čtvrt hrnku jílu a trocha vody tak, aby vznikl krém. Ten rozetřete na obličej a nechte 20 minut působit. Poté můžete vyrazit třeba na rande. Samozřejmě až po opláchnutí masky vodou :)

 

  • Pleťový krém s kokosem. Kokosový olej má tolik využití, že možná nebudete vědět, jestli se jím dříve natírat, nebo ho raději jíst. Pokud ho ale smícháte se lžičkou oleje vitaminu E a pár kapkami esenciálního oleje, získáte léčivý i osvěžující krém pro svou pleť.

 

  • Olej z vitaminu E využijete i do následujícího receptu na sprchový gel. Vezměte půl plechovky plnotučného neslazeného kokosového mléka, přidejte 2/3 hrnku tekutého kastilského mýdla, 3 lžičky vitaminu E a pár kapek esenciálního oleje. Vše v lahvi protřepejte. Uchovávejte v ledničce a spotřebujte do týdne.

 

Vyrobte si vlastní mýdlo jako dárek

Recept z jedné suroviny zvládne naprosto každý, tak proč ho nevyzkoušet :) Stačí si koupit již vyrobenou mýdlovou hmotu a zbytek je už na vaší fantazii a šikovnosti.

Mýdlovou hmotu nakrájejte na menší kousky a v hrnci ji nechte rozpustit. Až vychladne, stačí hmotu nalít do předem připravených formiček. Můžete použít i různě zdobené formičky, které se používají například na čokoládové figurky, uděláte si tak mýdla nejrůznějších tvarů. Použít můžete i oblíbená razítka, kterými se zdobí cukrářské výrobky. Pokud chcete barevná mýdla, pak jen přidejte požadované rostlinné barvivo do bílé mýdlové hmoty.

Mýdlo může být i krásným dárkem. Kupte si transparentní mýdlovou hmotu a ve fázi nalití do formiček přidejte oblíbený kvítek ze zahrady přímo do formičky. Mýdlo tak bude krásné na pohled a vy z něho budete mít ještě větší radost.

 

 

 

Naučte se také vyrobit vlastní čisticí prostředky na úklid celé domácnosti za pár korun.

Autor článku Jan Molina