21/06/2017

Jak vyrobit domácí kosmetiku

Vyrobte si vlastní domácí přírodní kosmetiku, která vám nejen ušetří peníze, ale ještě si při její výrobě můžete užít fajn zábavu třeba s dcerkou nebo maminkou.

Jak vyrobit domácí kosmetiku? Nejrůznější reklamy lákají na přírodní kosmetiku, která neubližuje zvířatům, planetě, ani našemu tělu. Ve většině případech takové benefity ovšem jdou ruku v ruce s vyšší cenou, která možná chrání planetu, ale rozhodně ne naše peněženky :)

 

Rychlé tipy jak vyrobit domácí kosmetiku

 

 

 

 

 

 

Vyrobte si vlastní mýdlo jako dárek

Recept z jedné suroviny zvládne naprosto každý, tak proč ho nevyzkoušet :) Stačí si koupit již vyrobenou mýdlovou hmotu a zbytek je už na vaší fantazii a šikovnosti.

Mýdlovou hmotu nakrájejte na menší kousky a v hrnci ji nechte rozpustit. Až vychladne, stačí hmotu nalít do předem připravených formiček. Můžete použít i různě zdobené formičky, které se používají například na čokoládové figurky, uděláte si tak mýdla nejrůznějších tvarů. Použít můžete i oblíbená razítka, kterými se zdobí cukrářské výrobky. Pokud chcete barevná mýdla, pak jen přidejte požadované rostlinné barvivo do bílé mýdlové hmoty.

Mýdlo může být i krásným dárkem. Kupte si transparentní mýdlovou hmotu a ve fázi nalití do formiček přidejte oblíbený kvítek ze zahrady přímo do formičky. Mýdlo tak bude krásné na pohled a vy z něho budete mít ještě větší radost.

 

 

 

Naučte se také vyrobit vlastní čisticí prostředky na úklid celé domácnosti za pár korun.

Autor článku Jan Molina