O firmě Provident Financial s.r.o.

Kdo jsme?

Společnost Provident Financial s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1997 a za tu dobu využilo naše produkty více než 1 000 000 zákazníků. V roce 2018 získal Provident jako jedna z prvních nebankovních finančních institucí licenci od České národní banky. Transparentně nabízíme bezúčelové hotovostní i bezhotovostní půjčky, bez ručitele a bez skrytých poplatků.

Mezinárodní skupina International Personal Finance (IPF), do níž patří i česká pobočka Provident Financial s.r.o., působí ve Velké Británii již od roku 1880. IPF v současnosti poskytuje služby ve dvanácti zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Finsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Španělsku, Austrálii a v Mexiku.

Více než stoletá historie společnosti Provident Financial

V roce 1880 založil Sir Joshua A. Waddilove společnost Provident Financial a uvedl v anglickém Bradfordu na trh nový produkt, který nesl název „Šek od Providentu“. Akcie společnosti Provident Financial byly přijaty k obchodování na londýnské burze v roce 1962.

Do roku 1997 Provident Financial podnikal dosud pouze ve Velké Británii a v Irsku. Ale tento rok vzniká i mezinárodní skupina, včetně pobočky v České republice pod jménem Provident Financial s.r.o.

V roce 2006 se oddělila mezinárodní divize od britského Providentu a vznikla mezinárodní skupina International Personal Finance, která působí mimo britské ostrovy. V roce 2007 vstupuje na londýnskou burzu cenných papírů.

Naše historie na wikipedii >

Pro investory

Mateřská společnost českého Providentu International Personal Finance je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (kódové označení IPF.L). Podléhá proto přísnému dohledu britských regulačních orgánů. Naše akcie a dluhopisy jsou na sekundárním trhu obchodovány také na varšavské burze.

IPF je od založení dlouhodobě v zisku. Ten činil za rok 2017 105,6 milionu liber, společnost vyplatila roční dividendu ve výši 12,4 pencí na akcii. Více informací o hospodaření a o investování do našich akcií a dluhopisů naleznete na webu IPF.

Mezinárodní web IPF >   Vývoj akcií na webu Reuters >

Ctíme rovné příležitosti

Podle Evropské komise vydělávají ženy v České republice stále asi jenom 70% toho co muži. To u nás neplatí. Jako první velká společnost v České republice jsme dvakrát úspěšně absolvovali Audit rovných příležitostí od Gender Studies.

Nejdůležitějším zjištěním z auditu je, že Provident vyplácí ženám i mužům úplně stejné mzdy. Nedochází u nás tedy k platové diskriminaci. Provident navíc oběma rodičům vychází vstříc při plánování rodiny.

Gender Studies >

Půjčujeme zodpovědně a řídíme se etickým kodexem

Kodex je postaven na hodnotách naší společnosti, kterými jsou otevřenost, odpovědnost a respekt. Upravuje naše vztahy například se zákazníky, vládními i nevládními organizacemi nebo s našimi obchodními partnery. Kodex mimo jiné říká, že Provident vždy své zákazníky informuje o všech podmínkách půjčky včetně práva na odstoupení od smlouvy a garantuje, že informace našich zákazníků zůstanou důvěrné.

Naše etické chování hodnotí kladně i Evropská komise. „Oceňujeme přístup Providentu k etickému úvěrování a jsme rádi, že podpořil osvětovou kampaň Evropské komise,“ řekl Martin Stašek, mluvčí českého zastoupení EK.

Etický kodex >   7 etických pravidel >   Zásady zodpovědného půjčování Providentu >

Hodnoty a vize

Dlouhodobě působíme na českém trhu a budujeme odpovědný vztah s našimi zákazníky i okolím. Při svém každodenním jednání se řídíme etickým kodexem, který shrnuje naše zásady.

Pomáháme naším firemním dobrovolnictvím a finančním vzděláváním.

Chcete u nás pracovat?

Navštivte naše kariérní stránky, kde naleznete všechny potřebné informace o volných pozicích a výhodách práce pro Provident.

Máme příležitosti i pro studenty, kterým nabízíme brigády, stáže nebo pomoc s psaním diplomových prací. Níže se můžete podívat například na práci studentky VUT v Brně Jany Kocourkové.

Karierní stránky Provident Financial >   Video | Jaké to je být v Providentu na brigádě? >   Diplomová práce Jany Kocourkové >

Potřebujete vědět více?

Firemní aktuality, výroční zprávy, informace pro investory a další podrobnosti najdete na stránce o společnosti Provident Financial s.r.o.