scom available

O Providentu

O Providentu

Provident Financial je britská finanční společnost poskytující spotřebitelské půjčky, dceřiná firma International Personal Finance.

Působí již v 13 zemích: Česká republika, Polsko (obě od 1997), Maďarsko (od 2000), Slovensko (od 2001), Mexiko (od 2003), Rumunsko (od 2006), Litva, Bulharsko (obě od 2013), Španělsko, Finsko,Estonsko, Lotyšsko, Austrálie (všechny od 2015) a Velká Británie (pouze centrála).

Společnost Provident Financial byla založena ve Velké Británii již v roce 1880, v České republice působí už od roku 1997. Za tu dobu získal Provident pověst spolehlivého a férového poskytovatele rychlých nebankovních půjček. Dosvědčit to může i fakt, že k dnešnímu dni má hotovostní či bezhotovostní zápůjčku od Providentu již více než 1 000 000 českých zákazníků.

Důvodů, proč je Provident v Česku tak populární, je několik. Mezi hlavní z nich patří zodpovědný přístup k zákazníkům a dodržování pravidel zodpovědného půjčování. Provident Financial si zakládá na tom, že ke každému zákazníkovi přistupuje individuálně, půjčky poskytuje maximálně korektním způsobem a neúčtuje si žádné skryté poplatky. Tento přístup ocenila i renomovaná společnost Člověk v tísni – Provident se podle jejího výzkumu dlouhodobě drží mezi nejetičtějšími poskytovateli nebankovních půjček v Česku, v ročnících 2011 a 2012 dokonce v tomto hodnocení Provident zvítězil. V roce 2014 zvítězil také v anketě Zlatý měšec 2014 v kategorii Nejlepší úvěrová společnost.

Členem mezinárodní skupiny International Personal Finance

Společnost Provident Financial s.r.o. je členem významné mezinárodní skupiny International Personal Finance (IPF), která působí ve třinácti zemích světa a poskytuje své služby více než 2,6 milionům zákazníků.

Provident Financial byl založen ve Velké Británii již v roce 1880. Od devadesátých let minulého století vstoupil na několik dalších trhů zejména v Evropě. V roce 2007 se celá finanční společnost rozdělila na Provident Financial plc (která podniká ve Velké Británii) a IPF s mateřskou společností International Personal Finance plc – tato skupina sdružuje společnosti ve střední a východní Evropě a v Mexiku. Důvodem pro rozdělení na tyto dvě sekce byla snaha nabídnout zákazníkům v každé zemi přesně takový typ služeb a půjček, který pro ně bude nejvýhodnější.

Kromě České republiky působí IPF i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Litvě, Mexiku, Španělsku, Finsku, Estonsku, Lotyšsku a Austrálii.

Vize a hodnoty

Zodpovědnost, respekt a důvěra

Naše vize

Společnost Provident poskytuje rychlé nebankovní půjčky ve výši 2000 až 80000 Kč. Na českém trhu jednoduchých finančních produktů a služeb pro zákazníky s nízkými příjmy působíme už od roku 1997 a chceme se stát nejsilnějším poskytovatelem nebankovních půjček v ČR. Tohoto cíle chceme dosáhnout budováním odpovědných vztahů s našimi zákazníky, s našimi zaměstnanci a obchodními zástupci i se společenskými skupinami, v nichž působíme.

Naše hodnoty

Hodnoty, které vyznáváme, vyjadřují způsob, jakým se snažíme chovat. Věříme, že jejich dodržování je důležité pro splnění naší vize se stát nejsilnějším poskytovatelem nebankovních půjček v ČR. Stejně tak jsme přesvědčeni, že naši zákazníci tyto hodnoty vnímají a ztotožňují se s nimi a jejich dodržováním posilujeme vzájemnou důvěru.

Jednáme s respektem

 • Věříme, že Provident je společnost na svém místě.
 • Neděláme rozdíly mezi lidmi, vážíme si různých názorů zvenku i zevnitř firmy.
 • Zajímáme se o své zákazníky i jeden o druhého.
 • Navzájem se inspirujeme, abychom dokázali naplno využít náš potenciál.
 • Zákazníci jsou srdcem všeho, co děláme. Ceníme si jejich názorů a respektujeme jejich potřeby.

Jsme srozumitelní

 • Chceme dělat věci jednoduše a jasně.
 • Máme odvahu být otevření a upřímní.
 • Dokážeme se učit od ostatních.
 • Neustále hledáme nové příležitosti a možnosti růst.
 • Umíme ocenit i oslavit úspěch.

Jsme zodpovědní

 • Děláme správnou věc.
 • Přebíráme osobní zodpovědnost za vše, co děláme.
 • Dbáme o rovnováhu mezi výsledky a dlouhodobou udržitelností.
 • Rozumně využíváme svůj čas i zdroje.
 • Jsme jeden tým a míříme k úspěchu.

Členství v profesních organizacích

V poskytování rychlých hotovostních i bezhotovostních zápůjček má společnost Provident dlouhou a úspěšnou tradici. Abychom ještě více posílili kvalitu, význam a pozitivní společenský dopad naší činnosti, jsme členem řady profesních organizací, působících po celém světě.

Věříme totiž, že partnerství s jinými organizacemi, asociacemi a sdruženími jsou přínosná pro vzájemnou výměnu informací, názorů a poznatků. Spolupráce s našimi partnery je pro nás přínosná a obohacující.

Mezi nejvýznamnější profesní organizace, s nimiž spolupracujeme, patří:

 • Česká leasingová asociace
 • Business Leaders Forum
 • Britská obchodní komora
 • Americká obchodní komora
 • Rada pro reklamu

Hlavním přínosem našeho členství v těchto organizacích je lepší přístup k informacím, důležitým pro naše podnikání, stejně jako možnost podílet se na odborných diskusích a přispívat do nich. Zároveň získáváme širokou síť významných kontaktů, díky nimž se můžeme podílet na vytváření stanovisek k různým odborným tématům i získat přístup k informacím z prostředí Evropské unie. To vše nám pomáhá k tomu, abychom zákazníkům poskytovali maximálně přátelské a férové služby na nejvyšší úrovni.