19/04/2017

12 způsobů, jak ušetřit peníze na léto

Jak ušetřit peníze na léto se může při pohledu z okna zdát jako zbytečná otázka, ale naučit se uspořit si nějaké peníze navíc se hodí vždy. A příprava na léto je navíc zábava. Jak tedy na to?

 

  Šetření na jídle? Pouze s rozumem

Šetřit na jídle v žádném případě neznamená odbývat se malým množstvím nebo nekvalitním jídlem. Trik šetření je v přípravě na nákupy potravin.

 1. Nikdy nechoďte na nákupy hladoví. Jídlo krásně voní i vypadá a taková svačinka nebo sladkost na cestu šetření na léto moc neuspíší. Navíc sladkosti před létem?
 2. Vytvořte si nákupní seznam. Vždy! Dodržovat předem stanovený plán je vždy snazší, než chodit po obchodě a vybírat, co asi tak potřebujete. Ušetří vám to čas i peníze, takže vlastně šetříte dvakrát.
 3. Nákupy na týden dopředu se vyplatí. Plný košík a představa o ceně, kterou za něj zaplatíte, vás bude strašit celou okružní jízdou po obchodě, takže budete mít menší nutkání si přihodit ještě tohle a tamto.

 

  Cestování po městě

Trocha pohybu ještě nikomu neuškodila, i když bývají chvíle, kdy máme opačný pocit a toužíme po posteli. Zejména před létem ale pohyb oceníme všichni.

 1. Jízdu na nákupy autem zkuste omezit jen na velké nákupy. Pokud vám dojde mléko, jistě je lepší projít se do obchodu. Občas to bývá i rychlejší, pokud je zrovna dopravní špička a navíc není kde zaparkovat.
 2. Máte to do práce na pár minut jízdy na kole? Výborně, pak je to ideální příležitost ke sportu. Budete na sebe hrdí a ušetříte za MHD.
 3. Všeobecně každá náhražka cestování veřejnou dopravou ušetří drobné finance. Ze začátku vám bude možná chybět pohodlí, ale myslete na to válení u vody, na které si tak pěkně přispějete. Stojí to za to!

 

   Sportujte zdarma

Léto vždy prozradí, co vše jsme zanedbávali po zbytek roku. Mnoho lidí to motivuje k pohybovým aktivitám a sportu. Je ale permanentka do fitness centra tou ideální volbou na těch pár týdnů před létem? Zkuste levnější varianty.

 1. Nechystáte-li se na fitness soutěž, ale jde vám jen o likvidaci nějakého toho špíčku, pak je skvělou volbou běhání. Vyčistíte si hlavu, navštívíte okolí a výsledky přijdou brzy.
 2. Máte na vaší běžecké trase park s veřejnými stroji na cvičení? Dejte si pauzu a zacvičte si. Protáhnete tak i další svaly.
 3. Pravděpodobně poblíž bydliště naleznete i nějakou levnější tělocvičnu. Vyzkoušejte její vybavení. Cvičení vlastní vahou procvičí i vaše hloubkové svaly potřebné ke správnému držení těla a vyjde levněji.

 

   Prohledejte skříně, naleznete poklady

Také jste během stěhování vyhodili spoustu věcí, které jste najednou nutně nepotřebovali? Takových věcí všichni skladujeme spousty. Koneckonců, co kdyby se to někdy hodilo, že? Možná jste to nečekali, ale ten čas přišel nyní.

 1. Prohledejte dům, skříně, garáž i všechny další možnosti, kam ukládáte věci, které „se mohou někdy hodit.“ Máte tam nějaké starožitnosti, které pro vás nemají osobní hodnotu, ale někoho jiného by potěšily? Prodejte je.
 2. Pořád nemáte co na sebe, ale skříň praská pod hromadami oblečení, které nenosíte? Móda se vrací znovu a znovu, ale nečekejte 20 let, až to zase přijde. Bazar je pro vás nyní cílová destinace číslo jedna.
 3. Našli jste spoustu stejných nebo podobných věcí? Zapamatujte si je! Snad vás to uchrání před koupí stejného zboží, které vlastně vůbec nepotřebujete. Ocení to nejen vaše peněženka, ale i skříň. A vy zase na letní dovolené.

 

Zaujalo vás téma? Přečtěte si také:

Autor článku Jan Molina