04/09/2019

Půjčka zdarma: Víte, kde ji získáte nejvýhodněji?

Žádný úrok ani RPSN vás strašit nebudou. Půjčka zdarma je totiž opravdu zcela bez poplatků. Víte, jaká má specifika a kde ji pořídit nejvýhodněji?Co je to půjčka zdarma a jaká jsou její pravidla?Půjčka zdarma na trhu není žádným nováčkem. V České republice ji nabízí hned několik finančních institucí. A slovíčko ZDARMA v jejím názvu rozhodně není náhodou. Úrok i RPSN jsou totiž 0 %. Kromě toho vás mine také poplatek za vyřízení půjčky, poplatek za vedení úvěrového účtu a jiné náklady, které si mohou účtovat jednotlivé finanční instituce. U Půjčky zdarma tedy platí jednoduché pravidlo – zaplatíte přesně tolik, kolik si půjčíte. Ani o korunu více.

Takto výhodná půjčka má však určitá omezení. Ve většině případů ji finanční instituce nabízí pouze svým novým klientům. Kromě toho se Půjčka zdarma liší od té klasické ještě ve dvou ohledech. Prvním z nich je výše zapůjčené částky, která se většinou pohybuje v nižších jednotkách tisíc. Některé instituce jdou sice až do desetitisíců, tady je však třeba zbystřit. Vysoká Půjčka zdarma obvykle znamená velmi přísné podmínky a její nesplácení přijde velice draho. Půjčka zdarma je tedy rozumnou volbou pouze v případě, že potřebujete nižší obnos. Na ty vyšší je tu pak klasická půjčka na účet nebo půjčka v hotovosti.


Splatnost půjčky: Od jednoho dne do čtyř měsíců


Druhým rozdílem je pak doba splatnosti. Zatímco u klasických půjček máte na splacení několik měsíců až let, u Půjčky zdarma je toto období mnohem kratší. Některé instituce chtějí splatit celou částku už do 14 dní, jiné nabízí lhůtu až 30 dní. Výjimečně se doba splatnosti u některých finančních institucí vyšplhá na 2 měsíce. Pokud byste dali přednost delšímu období, je jasnou volbou Provident se svou půjčkou START. Tuto půjčku zdarma totiž můžete splácet až 4 měsíce.

Vítěz testu – Až 16 000 Kč zdarma na 4 měsíce


Nejdelší doba splácení a jedna z nejvyšších nabízených částek. To je půjčka zdarma Provident START. V porovnání s ostatními půjčkami zdarma představuje rozumnou volbu, pokud řešíte nečekané výdaje nebo chcete investovat do své budoucnosti. Použít ji můžete skutečně na cokoli – není tedy vázaná například na splátkový prodej zboží. Až 16 000 Kč dostanete do dvou pracovních dnů – v hotovosti, nebo na účet.


Srovnání Půjček zdarma: Kde získáte nejlepší podmínky?


Přemýšlíte o tom, že využijete možnosti půjčit si zcela zdarma? Připravili jsme pro vás tabulku poskytovatelů a přidali základní náležitosti jejich půjček. Během chvíle tak zjistíte, kde si můžete požádat o půjčku online, kde dostanete peníze i v hotovosti a kde získáte nejdelší dobu splatnosti.

Srovnání bezúčelových půjček zdarma

* Příklad pro půjčku START ve výši 16 000 Kč na 4 měsíce: měsíční splátka 4 000 Kč, úrok 0 Kč, poplatek za zpracování 0 Kč, poplatek za administrativní činnost 0 Kč, celková dlužná částka 16 000 Kč, úroková sazba 0 % p. a., RPSN 0 %