18/12/2018

Jak si správně půjčit na Vánoce

Vánoce. Čas klidu a pohody, ale také přeplněných obchodů a častých půjček. Na dárky si v průměru půjčuje každý sedmý Čech. Máte to v plánu i vy? Poradíme vám, na co se při hledání půjčky zaměřit a čemu se vyvarovat, aby Vánoce neskončily katastrofou.


Půjčka na dárky: Vybírejte obezřetně


Nechte si vše projít hlavou a půjčku na Vánoce neuspěchejte. Ukvapená rozhodnutí ze dne na den bývají prvním krokem do dluhové pasti. Sjednejte si schůzku s vaším bankovním poradcem a vše s ním v klidu proberte. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat. Nenechte se tlačit do ničeho, co byste sami nechtěli. Pokud jdete na pobočku s jasnou představou o tom, co chcete, držte se toho. Čemu byste se měli vyhnout, jsou půjčky od lichvářů, ale to jistě víte.

Jakou půjčku na Vánoce zvolit?


Na vánoční dárky je ideální půjčka Provident START. Je totiž zcela zdarma. Nejsou zde žádné úroky ani poplatky a zaplatíte pouze tolik, kolik si půjčíte. Zažádat si o ni můžete i o víkendu a peníze v hotovosti dostanete ihned po podpisu smlouvy. Můžete si půjčit
až 12 000 korun
a splátka je rozdělená do 3 měsíců. Stačí zajít na jednu ze dvanácti poboček nebo zavolat na telefonní číslo
800 153 153.

Proč si lidé vůbec půjčují?


Podle průzkumu je nejčastějším důvodem půjčky aktuální nedostatek hotovosti. V tomto případě se často stává, že si lidé berou půjčku kvůli splácení jiné půjčky. Na druhém místě jsou dlouhodobé finanční problémy. Pak je tu i přechodný nedostatek financí např. při náhlé ztrátě zaměstnání. Výjimkou není ani velmi výhodná akce, chybějící úspory a neochota sahat na ušetřené peníze.

Na co si dát pozor


Kolik Češi za Vánoce utratí?


V průměru za vánoční dárky utratíme zhruba 7 000 korun. Nejčastěji patří mezi dárky kosmetika, oblečení a samozřejmě hračky pro děti. Každý sedmý Čech pak plánuje utratit za Vánoce více než 10 000 korun. Vánoční půjčka se každoročně pohybuje
do 5 000 korun.
A kdo si nejčastěji půjčuje? Průzkumy ukázaly, že se nejčastěji jedná o řidiče a učitele.

Jaké jsou podmínky půjčky?