03/06/2021

Odklad splátek u Providentu: Jak na to?

Rok 2020 byl pro většinu lidí extrémně náročný. A projevilo se to také v žádostech o odklad splátek. Jen pro představu – k 31. 10. 2020 poskytly banky odklad splátek u 360 000 úvěrů. Většina z klientů se během listopadu ke splácení vrátila, u dalších banky situaci vyřešily například novým splátkovým kalendářem.

Žádost o odložení splátek? Nejčastěji kvůli covidu

Ve světě nebankovních půjček je situace podobná. I tady klienti v minulém roce žádali o odklad splátek ve větší míře, zejména pak kvůli nečekaným situacím způsobeným nemocí covid-19. Zkrátka minulý rok byl nevyzpytatelný, a kdo si udržel práci a stávající příjmy, byl na tom dobře.

Komplikace spojené s pandemií ale nejsou jediným důvodem pro odklad splátek. Nečekané výdaje, nemoc nebo ztráta zaměstnání patří mezi další situace, které často končí žádostí o odklad splácení. Dostali jste se do takové situace i vy? Pojďme se podívat, jaké kroky je třeba udělat.

Odklad splátek u Providentu

Odklad splátek: Začněte situaci řešit včas

Odklad splátek u Providentu: Podnikněte tyto 3 kroky

TIP: Přečtěte si také, Jak dostat finance pod kontrolu a co přesně můžete udělat se svými dluhy ještě dnes anebo zjistěte, Jak jsou na tom Češi se svými půjčkami v době covidové.

Víme, že nečekaná událost může zkomplikovat splácení každému. Jsme s vámi

Pokud si přejete splátky odložit na kratší dobu, ale nejste si jistí, zda splňujete podmínky pro získání zákonného odkladu splátek, zavolejte nám i v tomto případě. Společně se podíváme na možnost využití Splátkových prázdnin, úpravu výše splátek anebo nalezneme jiné řešení.

Legislativní možnost odkladu splátek? Plošně platila v roce 2020

V dubnu 2020 senát schválil možnost odložit splácení úvěrů sjednaných před 26. březnem 2020 až na půl roku všem, kteří byli jakkoli postiženi epidemií covidu-19 (přišli o práci, onemocněli, starali se doma o děti atd.) Toto ustanovení platilo plošně pro všechny poskytovatele úvěrů – tedy pro bankovní i nebankovní společnosti. V roce 2021 už tato možnost (označovaná také jako tzv. plošné úvěrové moratorium) v zákoně není. Poskytovatelé úvěrů tak posuzují každou žádost o odklad splátek zvlášť.

Další plošné odkládání splátek by pak podle ministryně financí Aleny Schillerové přišlo na řadu jen v případě, že by se situace kolem covidu-19 opět prudce zhoršila.

TIP: Přečtěte si také Informace týkající se koronaviru pro zákazníky Providentu.