21/05/2020

Provident přichází s novou online půjčkou Creditea

Společnost Provident nově umožňuje sjednat půjčku bez nutnosti návštěvy pobočky či obchodního zástupce. Online půjčka Creditea nabízí předschválený limit, který mohou zákazníci čerpat opakovaně. Je možné půjčit si až 130 000 Kč na 3 roky a peníze přijdou na účet do 15 minut od schválení. Úvěr lze zcela bez poplatků splatit předčasně. Pod značkou Creditea poskytuje mateřská společnost IPF úvěry více než 100 000 zákazníků v Mexiku a Španělsku. Půjčka je dostupná na webu www.provident.cz a také na nových stránkách www.creditea.cz.

Až 130 000 Kč na 3 roky

Creditea není tradiční půjčka s měsíčními splátkami. Jde o tzv. kreditní linku (úvěrový limit), který je možné čerpat opakovaně. Úroky se platí pouze za dobu čerpání a pouze z vyčerpané částky. Je možné půjčit si až 130 000 Kč na 3 roky a peníze přijdou na účet do 15 minut od schválení. „Chceme rozšířit naši nabídku a poskytnout zákazníkům možnosti sjednání, které jim nejvíce vyhovují. Creditea představuje chytrou finanční rezervu, kterou lze rychle využít v případě nenadálých výdajů,“ vysvětluje Victor Boczán, generální ředitel společnosti Provident.

Stačí občanský průkaz, e-mail a bankovní účet

Žádost o půjčku se vyplňuje pouze online. Pro ověření totožnosti je nutné doložit kopii přední i zadní strany platného občanského průkazu a svou fotografii s přední stranou občanského průkazu v ruce tak, aby byla viditelná celá tvář. „Naším cílem je odpovědné půjčování a vždy pečlivě prověřujeme schopnost našich klientů splácet. I v žádosti o online půjčku je proto potřeba doložit výši příjmů,“ říká Tomáš Veselý, manažer značky Creditea. Příjmy se dokládají např. kopií posledního daňového přiznání či výpisem z bankovního účtu za poslední 3 měsíce, což lze vyřídit automatizovaně během vyplňování žádosti. Posledním krokem k úspěšnému dokončení žádosti je ověření e-mailové adresy a ověření vlastnictví bankovního účtu.

Splátky jsou flexibilní

„Splácí se předepsaná minimální měsíční splátka, pokud to však zákazníkům jejich finanční situace dovolí, mohou si splátky sami zvýšit a tím bez poplatků zkrátit dobu splácení,“ říká Tomáš Veselý. „Aktuální rozpis plateb je zákazníkům generován každý měsíc a je jim k dispozici 7 dní před datem splatnosti. Do e-mailu jim přijde zpráva o vygenerování nového rozpisu, včetně odkazu pro přihlášení do zákaznického účtu,“ dodává Tomáš Veselý.

4 roky zkušeností ze Španělska a Mexika

Creditea je značkou mezinárodní skupiny International Personal Finance (IPF), založené v roce 1880 ve Velké Británii, do které patří i česká pobočka Provident Financial s.r.o., která Crediteu na českém trhu provozuje. Na devíti trzích poskytuje IPF digitální půjčky celkem 305 tisícům zákazníků a to konkrétně v Polsku, Finsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Austrálii, Španělsku, Mexiku a nově v České republice.

Online půjčky pod názvem Creditea nabízí mateřská IPF již 4 roky ve Španělsku a Mexiku a obsluhuje více než 100 tisíc zákazníků, kteří půjčku s ohledem na specifika místního trhu často využívají na úhradu zdravotní péče, náklady spojené se vzděláváním či jako tzv. chytrou rezervu.